O make, do i wakacjach w czasie pracy – English Matters
Przychodzę dziś do Was z recenzją kolejnego numeru English Matters – czasopisma ułatwiającego naukę języka angielskiego. A co w środku? Kolejna porcja ciekawych artykułów na różne tematy. Jesteście ciekawi, czy odnajdziecie w nim coś dla siebie?


To już 65. numer dwumiesięcznika English Matters, Jak zwykle autorzy zaczynają od This&That – krótkich notatek, wśród których znaleźć można przydatne idiomy i potoczne wyrażenia. Następnie czekają na Was 2 artykuły działu People and Lifestyle – o Ivance Trump, a także o bleisure, czyli łączeniu pracy zawodowej z wypoczynkiem podczas biznesowych wyjazdów.

Przechodząc przez dział Culture i tekst o brytyjskich daniach, traficie do Conversation Matters, gdzie tym razem przeczytacie rozmówki dotyczące wakacyjnych wodnych atrakcji i nauczycie się przydatnych wyrażeń związanych z wodą. Pozostając w sekcji językowej poczytacie co nieco  o liczbach oraz o różnicach pomiędzy make and do. Czy istnieje osoba, która nigdy nie miała problemu z tymi dwoma słówkami? Owen Williams wszystko wytłumaczy, a dzięki załączonym do tekstu ćwiczeniom będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę.

Dział Travel nie znudzi Was nawet na chwilę. Najpierw zapoznacie się z tekstem o murze na granicy pomiędzy USA i Meksykiem. Później, na rozluźnienie, o wakacyjnych imprezowych kierunkach podróży (znalazło się tu miejsce również dla mojej ukochanej Majorki). Przewracając ostatnie już strony numeru, ucieszą się fani Czystej krwi ;)

Tradycyjnie każdy artykuł opatrzony został listą trudniejszych słów i ich tłumaczeń, dzięki czemu czytanie nie stanie się uciążliwe przez sięganie po słownik. Wszystko znajduje się w jednym miejscu!

Lubicie czasopisma do nauki języków obcych?
A może czytaliście też English Matters? Podzielcie się swoimi wrażeniami :)

2 / dodaj komentarz:

 1. Wydają się być te magazyny całkiem interesujące. :D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 2. Odnoszę wrażenie, że już wszyscy mieli okazję zapoznać się z tym magazynem, albo przynajmniej właśnie jakimś czasopiśmie do nauki języków... wszyscy oprócz mnie :P Trzeba to nadrobić, zwłaszcza, że niedługo nowy rok szkolny i przydałoby się odświeżyć nieco język potrzebny do matury :P
  Pozdrawiam!
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń