O świecie magii i czarodziejów – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, kolorowanka

Chyba każdy fan Harry'ego Pottera z niecierpliwością wyczekiwał zmiany przez Rowling zdania co do napisania ósmego tomu przygód młodego czarodzieja. Zakończyła jednak historię na siedmiu tomach, upierając się przy pozostaniu przy tej decyzji. Nie znaczy to jednak, że pożegnała się z wykreowanym przez siebie światem. Na stronie internetowej poświęconej czarodziejom, Pottermore.com, ciągle pojawiają się kolejne ciekawostki dotyczące Hogwartu. ...


W tym roku wydano również scenariusz sztuki opowiadającej o losach dzieci potterowskiego trio. To jednak nie wszystko. W tym miesiącu na ekranach kin oglądać możemy pierwszą z pięciu części Fantastycznych zwierząt. Co będzie dalej?

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to jeden z podręczników, z którego Harry, Ron i Hermiona uczyli się podczas lekcji z Opieki nad magicznymi stworzeniami. Rowling postanowiła przenieść fanów sagi do Nowego Jorku lat 20. XX wieku, do czasów autora owego podręcznika, Newta Skamandera. Napisała scenariusz, a film na początku listopada zagościł w polskich kinach. Jeśli nie przyciągnęła kogoś sama Rowling i powrót do świata czarodziejów, z pewnością zrobiła to gwiazdorska obsada oraz magiczny, klimatyczny zwiastun.

W związku z premierą filmu, wydawnictwo Harper Collins wydało kolorowankę odnoszącą się do poszczególnych scen. Jak zapewne zdążyliście już zauważyć, kolorowanki dla dorosłych od ponad roku cieszą się ogromną popularnością - od prostych wzorów, po te bardziej zaawansowane, od wszelkiego rodzaju szlaczków i kwiatów po całe kompozycje z nich złożone. Od niedawna pojawiają się również kolorowanki filmowe czy serialowe. To świetny sposób na połączenie chwili relaksu z powrotem do ulubionej ekranizacji. Kolorowanka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć również nie zawodzi.

Wydanie skupia się przede wszystkim na miejscach i postaciach, nie na samych stworzeniach. Na kilkudziesięciu biało-czarnych stronach znajdziecie zarówno sceny przeniesione z ekranu, jak i elementy tworzące magiczny świat –
czarodziejskie różdżki czy słynną walizkę Newta. Wszystkiemu możecie nadać kolory, jakie podsunie Wam wyobraźnia. Nie muszą zgadzać się z obrazami produkcji, możecie dać się ponieść fantazji i stworzyć własne dzieło.

Plusem kolorowanki jest różnorodność. Choć dominują rysunki postaci i miejsc, pojawiają się też mniejsze elementy, charakterystyczne dla typowych kolorowanek dla dorosłych. Dzięki niej możecie choć na chwilę oderwać się od codzienności i wraz z Newtem, tak jak kilka lat temu z Harrym, przenieść się do świata czarodziejów. Polecam :)


Za kolorowankę dziękuję wydawnictwu HarperCollins 

3 / dodaj komentarz:

 1. Byłam w kinie na filmie i był świetny! :) Na początku myślałam, że mi się nie spodoba, jednak teraz widać jak bardzo się myliłam. Posiadam już jedną kolorowankę dla dorosłych i jak widzę tą to liczę, że niedługo zdobędę kolejną! W końcu za kilka dni Mikołajki :)
  Pozdrawiam! Świetny post. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te kolorowanki ostatnio podbiją Polskę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, żeby wydać taką kolorowankę.

  OdpowiedzUsuń