Magazyny językowe - co, jak, i czy warto


Nauka języków obcych od dawna znajdowała się na samej górze listy moich zainteresowań. Uczyłam się, angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego. Próbowałam też swych sił w włoskim. Uwielbiam posługiwać się językami obcymi, rozmawiać z osobami pochodzącymi z innych państw i podróżować. Ostatnio poznałam fantastyczne magazyny do nauki języków i żałuję, że nie nastąpiło to wcześniej!


Wydawnictwo Colorful Media ma w swej ofercie wiele czasopism wspomagających naukę języków obcych - angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego oraz rosyjskiego. W każdym magazynie znaleźć można teksty dotyczące szeroko pojętej kultury danego kraju. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie - czy interesuje się podróżami, filmem, czy życiem w danym kraju. Artykuły te uzupełnione są o minisłowniczki ulokowane na tej samej stronie, dzięki czemu nie trzeba szukać znaczenia nieznanego dotąd słowa i gubić się w tekście. Wszystko jest jasne i przejrzyste, a nauka szybka, łatwa i ciekawa.

Największą pomocą Colorful Media służy jednak w nauce języka angielskiego. Oprócz podstawowego dwumiesięcznika - English Matters, na rynku pojawiają się również magazyny Bussiness English pomagające w nauce biznesowej strony języka oraz wydania specjalne English Matters. Każde z tych ostatnich zawiera artykuły na dany temat. Nie są więc one zbitką przeróżnych artykułów, ale trzymają się jednego, określonego w nazwie wydania zagadnienia. Dzięki temu można zagłębić się w tematykę bardziej nas interesującą i poznać niezbędne słownictwo. Pojawiło się między innymi wydanie Movies zawierające teksty o nagrodach filmowych, słynnych reżyserach i filmach niemych, czy też takie w całości poświęcone stolicy Anglii - Destination: London, z którego można dowiedzieć się wiele o studiowaniu w Londynie, czy też o różnorodnościach charakteryzujących to miasto.

Magazyny Colorful Media to świetna pomoc w nauce języków obcych. Jeśli jeszcze ich nie znacie - polecam! Sama chętnie przeglądam Espanol? Si, gracias oraz English Matters. Nie tylko poszerzają one zakres słownictwa i wiedzę, ale te też dostarczają rozrywki.

Za możliwość poznania magazynów dziękuję wydawnictwu Colorful Media

5 / dodaj komentarz:

  1. Nominowałam Cię od Liebster Blog Avard na moim blogu :) Pozdrawiam.
    http://blogpelenksiazek.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-avard.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń