O czasopiśmie ułatwiającym naukę angielskiego i przygotowaniach do matury – English Matters

Okres studniówek dobiegł już końca. Matura zbliża się wielkimi krokami. Warto by więc powtórzyć sobie co nie co przed egzaminem z angielskiego, prawda? Z pomocą przychodzi czasopismo English Matters. Zaciekawieni? Czytajcie dalej. I tak, Ci, którzy ostatnią klasę liceum mają już za, lub jeszcze przed sobą, również znajdą w tym poście coś dla siebie.

Ostatnio w moje ręce trafiły dwa czasopisma wydawane przez Colorful Media – nowy numer English Matters oraz wydanie specjalne przygotowane z myślą o maturzystach. Zacznę od tego pierwszego. Nowy numer dwumiesięcznika tradycyjnie rozpoczyna This and That. Tym razem znajdziecie tam krótki tekst o stworzeniach pochodzących z mitologii irlandzkiej i listę sposobów na szybką naukę nowych słówek. Następnie przejdziecie do działu People and Lifestyle, który otwiera o jednym z ważnych problemów współczesnego świata - o anoreksji i bulimii. Na kolejnych stronach czeka jednak na Was temat dużo luźniejszy, przedstawiający karierę Mel B oraz o fenomenie Starbucksa. Dział Culture rozpoczyna natomiast artykuł o Tower of London — jednym z punktów must see podczas wycieczki po Londynie. Chcecie poznać jego sekrety? Kolejny tekst skupia się na temacie przedwczesnej śmierci wśród przedstawicieli branży muzycznej. 

Następnie twórcy czasopisma przechodzą do zagadnień związanych z językiem i konwersacjami, przybliżając zwroty i wyrażenia dotyczące samochodów i ruchu drogowego. Wszystko zebrane w jednym miejscu i zaprezentowane w bardzo przystępny sposób. Pozostając przy kwestiach językowych, w najnowszym English Matters znajdziecie zestawienie czasowników modalnych, a autor wytłumaczy Wam ich użycie w czasie przeszłym. Przygotował też ćwiczenia, dzięki którym utrwalicie sobie wiedzę. 

Wydanie specjalne Matura podzielono już w nieco inny sposób, przedstawiając nie tylko artykuły publicystyczne opatrzone słowniczkami, dzięki którym sięganie po klasyczne słowniki nie jest potrzebne, ale też części typowo maturalne. Po This and That skupiającym się na temacie matury przejdziecie do działu Speaking, gdzie znajdziecie zestaw zdań niezbędnych na maturze ustnej. Dzięki nim rozpoczęcie mówienie, wyrażanie własnej opinii i wprowadzanie kolejnych argumentów stanie się dla Was znacznie łatwiejsze. Następnie przeczytacie kilka przykładowych pytań i odpowiedzi, które na egzaminach pojawiają się dość często. Ostatni artykuł w tym dziele pomoże Wam szybko opisywać zdjęcia i obrazki. 

W dziale Writing twórcy przybliżą Wam zasady tworzenia anglojęzycznych tekstów, a w kategorii Listening będziecie mogli pobrać specjalny plik i wykonać zadania ze słuchu. Wśród artykułów publicystycznych nie zabrakło tematów typowo brytyjskich - poczytacie m.in. o Stonehenge i lewostronnym ruchu. 

English Matters to świetny sposób na naukę angielskiego. Każdy tekst opatrzony jest słowniczkiem, a trudniejsze wyrazy i zwroty podkreślono, by czytelnicy nie gubili się w tekście po zerknięciu na boczną ramkę.

1 / dodaj komentarz: