O bezbłędnej nauce angielskiego – Angielski obłędnie! #KącikJęzykowy


Zapewne większość z Was uczy lub uczyła się angielskiego. Założę się, że czasem do głowy przychodzą Wam dwa sposoby powiedzenia jednego zdania czy wyrażenia i nie wiecie, które jest poprawne. Też mi się to zdarza. Kiedy więc zobaczyłam  książkę Angielski Obłędnie!, której autorka omawia popularne błędy – wiedziałam, że muszę ją mieć.


Książka podzielona jest na dwie części, a każda z nich na rozdziały. W pierwszej mamy do czynienia z błędami od strony czysto gramatycznej – z interpunkcją, szykiem zdania czy przyimkami. To tutaj możemy dowiedzieć się, kiedy najczęściej robimy błędy, stawiając przecinki (w końcu zasady różnią się znacznie od tych stosowanych w pisowni naszego rodzimego języka), jak niepoprawnie konstruujemy zdania oraz kiedy nierzadko mylimy się, używając in, on i at. Chyba zgodzicie się, że te ostatnie to zmora wszystkich początkujących.

W drugiej części autorka – Katarzyna Wiśniewska – podchodzi do błędów od strony tematycznej – m.in. są to zajęcia codzienne, nawiązywanie kontaktu, podróżowanie czy media. Tutaj przybliżone zostaje użycie konkretnych zwrotów związanych z daną tematyką. Pojawiają się też zestawy podobnych wyrażeń, jak chociażby podstawowe proszę, które w angielskim (co w książce zostało świetnie wytłumaczone) w zależności od sytuacji występuje jako please, here you are, you're welcome czy after you

Angielski obłędnie! to jednak nie tylko podstawowe zwroty, ale również zaawansowane, wśród których znaleźć można także słownictwo formalne. Książka obejmuje bowiem poziomy od A1 do C1. Każdy znajdzie tu więc coś dla siebie!

Wszystkie kwestie wytłumaczono w niezwykle prosty, zwięzły (każdy bład wytłumaczony jest w zaledwie kilku linijkach!) oraz przystępny sposób. Podano przykłady zdań poprawnych oraz ich błędne odpowiedniki. Są i ćwiczenia, które sprawdzą i utrwalą zdobytą wiedzę. Nie muszą martwić się Ci, którzy obawiają się nieznajomości słów. Tłumaczenia podawane są bezpośrednio przy trudniejszych zwrotach, a na końcach rozdziałów znajdują się słowniczki. 

Angielski obłędnie! to książka, która powinna zagościć na półce każdego, kto uczy się języka angielskiego, bez względu na opanowany poziom. Dzięki niej wyeliminujecie błędy ortograficzne, interpunkcyjne, składniowe i językowe, a ponadto poznacie różnice pomiędzy podobnymi zwrotami. Wszystko w naprawdę prosty i szybki sposób! Ja do tej książki z pewnością zajrzę jeszcze nieraz :)


Za możliwość zapoznania się z książką serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard!

6 / dodaj komentarz:

 1. Myślę, że to bardzo ciekawa pozycja. Właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś uzupełnienia do mojej nauki angielskiego i myślę, że to coś dla mnie.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi super! Zawsze są takie niuanse, których nie jesteśmy pewni, nawet w języku polskim, a co dopiero angielskim! Ja na przykład mam kilka takich słów po polsku, które nie wiem jak napisać i kilka zasad gramatycznych angielskich, których w żaden sposób nie mogłam zapamiętać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, myślę, że potencjalnie ta książka mogłaby mi się przydać jako polecajka dla moich uczniów. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się bardzo interesująco, na pewno się w nią zaopatrzę, bo matura już za rok ;)
  Buziaki ;*
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa. Nie spotkałam się jeszcze z takim zbiorem najpopularniejszych błędów. A wiadomo, że na błędach uczy się najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chciałam nauczyć się angielskiego perfekcyjnie. Ale to nie jest taka prosta i szybka sprawa. Na szczęście czasy sprzyjają, można bez problemu znaleźć poza książkami filmy czy seriale do oglądania po angielsku https://lincoln.edu.pl/blog/seriale-science-fiction-ktore-pozwola-ci-na-poprawienie-kompetencji-jezykowych/ początki może będzie trudne ale z każdym odcinkiem coraz więcej można zrozumieć i zapamiętać. A potem powtarzać te zwroty i słowa. Słuchając można szybciej się uczyć jak czytając, serio.

  OdpowiedzUsuń