O internetowych kursach, wymarzonej pracy i najpiękniejszych brytyjskich zamkach – English Matters #KącikJęzykowyEnglish Matters nadal zaskakuje różnorodnością artykułów i ich ciekawymi tematami! Jesteście ciekawi, co kryje się w najnowszym numerze oraz wydaniu specjalnym dla początkujących? Przeczytacie o tym poniżej, w kolejnym poście z serii #KącikJęzykowy!Zacznę od 64. numeru dwumiesięcznika. Jeśli czytaliście poprzednie wpisy z tego cyklu, wiecie, o jakie magazyny chodzi. Zapewne widzieliście je również na półkach kiosków i księgarni. Jeśli nie – jedynie krótko przypomnę, że English Matters to czasopismo dla uczących się języka angielskiego. W każdym numerze znajduje się zestaw ciekawych artykułów odpowiadających różnym zainteresowaniom.

Pierwszym artykułem najnowszego numeru jest Digital Diplomas, czyli o zdobywaniu wykształcenia przez Internet. Takie kursy zdobywają coraz większą popularność, a wybór jest naprawdę szeroki.W następnej kolejności przeczytacie tekst o wymarzonych firmach, a przede wszystkim o Google i Apple, które w ostatnich latach zdecydowanie podbiły rynek pracy. W sekcji People and Lifestyle autorzy przybliżą Wam również zdolność Polaków do posługiwania się językami obcymi. Jesteście ciekawi, iloma językami posługuje się największy procent naszych rodaków?

W dziale Conversation Matters jak zwykle znajdziecie ciekawe rozmówki ukazujące użycie bardziej i mniej potocznych wyrażeń. Tym razem wszystkie skupiają się wokół tematu nienawiści.

Sekcję Science otwiera artykuł Proud to be British, który przybliży Wam wynalazki Wysp Brytyjskich, które ukształtowały cały świat. Kolejny tekst to gratka dla miłośników podróży, a szczególnie zwiedzania zamków. Dowiecie się co nieco o niektórych brytyjskich zamkach.

Niemal na samym końcu znajduje się ciekawy zbiór słów, które powstały z połączenia innych wyrazów. Chcecie dowiedzieć się, skąd wzięła się m.in. nazwa blog, pixel czy brunch? Sięgnijcie po ten numer.

Wydanie specjalne English Matters to English for Beginners, czyli jak mówi sama nazwa, skierowane zostało do rozpoczynających naukę języka angielskiego. Wydanie to jest grubsze niż dwumiesięczniki. Zawiera wiele ćwiczeń, zagadek i krótkich tekstów ułatwiających naukę języka. Poczytać możecie m.in. o nowo powstałych zawodach, brytyjskich pubach, makijażu, Adele oraz klasycznych romansach takich jak Duma i uprzedzenie czy PS. Kocham cię. Znajdziecie tu również inne artykuły na tematy związane z kulturą – o memach z grumpy catem czy serialu Teen Wolf.

Do każdego artykułu został oczywiście dołączony zbiór trudniejszych słówek i wyrażeń, dzięki czemu nie trzeba co chwilę zaglądać do ciężkiego i dużego słownika. Z tym wydaniem specjalnym z pewnością dużo się nauczycie! Nie tylko poczytacie ciekawe artykuły, ale także poznacie najczęściej używane idiomy oraz typowe zdania dla tzw. small talku. Nie przegapcie!

1 / dodaj komentarz:

  1. Czytałam kilka magazynów Engish matters, jednak jakoś mi nie przypadło do gustu- może dlatego, że nie jestem do końca początkującym w tym języku. Jakoś artykuły były dla mnie nudne :P
    Ale cieszę się, że magazyny przydają się :D
    Pozdrawiam!
    https://fanofbooks7.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń