O Big Benie i mówieniu po angielsku – Kącik Językowy #4


Z każdym kolejnym numerem English Matters, taki sposób nauki angielskiego podoba mi się jeszcze bardziej. Wydawnictwo Colorful Media dba o to, by każdy wśród dużego wyboru artykułów, odnalazł ten, który go zainteresuje (albo wiele, bo wszystkie są naprawdę interesujące). Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad kupnem czasopisma albo nie wiecie, co kryje się pod okładką numeru 62 i nowego wydania specjalnego – zachęcam do przeczytania posta :)


English Matters #62

Zacznijmy od styczniowo-lutowego numeru. Co w nim znajdziecie? W dziale This and That jak zwykle pojawia się kilka ciekawostek – m.in. o ukrytych, drugich znaczeniach słów, o wieży kruków, a  wszystko zaprawione kilkoma zabawnymi cytatami znanych postaci. 

Dział People and Lifestyle jak zwykle obfituje w kilka ciekawych artykułów. Wśród nich przeczytacie wywiad z poliglotką potrafiącą posługiwać się siedmioma językami – Susanną Zaraysky, która opowie Wam o swojej pasji, uczeniu się języków obcych i związku pomiędzy językami a muzyką. Następnie wydawnictwo przygotowało dla Was artykuł o podzielonej Europie, czyli o decyzji UK, by odejść z Unii – decyzji, która podzieliła społeczeństwo i jej konsekwencjach dla pozostałych 27 krajów.

W dziale poświęconym kulturze również znajdziecie wiele interesujących tekstów. David Ingham przybliży Wam świat komputerowych graczy-profesjonalistów, opowie o historii i niezwykłości Big Bena będącego jednym z głównych znaków rozpoznawalnych Londynu, a Barbara Jasińska przedstawi kulturową stronę języka.

Ciekawe jest również zestawienie najważniejszych phrasal verbs. Każde z wyrażeń przedstawiono w zdaniu, posegregowano je w grupy, a każdą z nich umieszczono na boksie innego koloru. Nie wiem, jak Wam, ale mnie znacznie ułatwia to naukę.

Ponadto, dział Travel przeniesie Was do Birmingham, a w dziale Leisure przeczytacie o breakdansie.

English Matters – Focus on Speaking

Jak możecie wywnioskować już z tytułu wydania specjalnego, jego redaktorzy skupili się na mówieniu. Dowiecie się m.in. jak brzmieć bardziej elokwentnie i jakie nowe angielskie słówka weszły ostatnio w użycie. Przeczytacie tu również wywiad o najbardziej typowych pomyłkach robionych przez Polaków podczas posługiwania się angielskim oraz artykuł o pokonywaniu bariery językowej. Znacie ten problem? To chyba największa przeszkoda towarzysząca pierwszym wyjazdom do obcych krajów, i nie tylko.

W dziale Culture przeczytacie o słowach pochodzących z dzieł kultury popularnej. W ramach działu Learning English Matters opublikowało kilka interesujących artykułów. To tu przybliżycie sobie zajęć konwersacyjnych, samodzielnego poprawiania swoich błędów językowych jako drodze do opanowania języka obcego oraz o poprawianiu swojej wymowy przy użyciu aplikacji mobilnych. 

Dział Conversation Matters pomoże Wam w jednym z największych problemów konwersacyjnych – przełamywaniu lodu. Nie wiecie, jak rozpocząć rozmowę z nieznajomymi i jakie właściwie tematy najlepiej poruszać – to coś zdecydowanie dla Was. Wszystko przedstawione w bardzo przystępnej i łatwej do przyswojenia formie.

W końcu English Matters pomoże Wam opanować najbardziej znane idiomy, które są chyba zmorą większości uczniów. Jak zapamiętać ich znaczenie i nie tłumaczyć ich dosłownie na polski? Dowiecie się właśnie w tym numerze. Dla sprawdzenia się redaktorzy przygotowali dla Was tekst do wypełnienia brakującymi idiomami. Polecam!

English Matters – źródło wiedzy i rozrywki

Każdy artykuł zawarty w czasopismach English Matters opatrzony jest listą najtrudniejszych słów. Jeśli boicie się, że będziecie mieć problem ze zrozumieniem tekstu – przestańcie. Wydawnictwo Colorful Media wydaje czasopisma przemyślane i dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Ukazuje stronę nie tylko językową nauki angielskiego, ale również kulturową, która jest równie niezbędna, co znajomość samych słówek. Dzięki temu możecie uczyć się i dowiadywać nowych, ciekawych rzeczy jednocześnie. Ja oba wydania serdecznie polecam :)

Za egzemplarze do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media 

1 / dodaj komentarz:

  1. Styczniowo-lutowego numeru jeszcze nie czytałam, ale wydanie specjalne już mam za sobą i oczywiście przeczytałam je z przyjemnością, tak jak każdy numer magazynu ;) Cieszę się, że tyle artykułów zostało poświęconych mówieniu, bo to jest chyba ta pięta achillesowa każdego uczącego się języka :)

    OdpowiedzUsuń