O Hiddlestonie, Moyes i siostrach Bronte - Kącik Językowy #3


Nauka języka obcego w szkole nie zawsze jest wystarczająca. Po jej zakończeniu natomiast możemy nie mieć ciągłego kontaktu z językiem. Co więc na to poradzić? Oprócz oglądania filmów i czytania książek po angielsku bez wahania mogę polecić wszystkim, niezależnie od wieku, czasopismo English Matters. Co znajdziecie w najnowszym numerze?


W numerze listopadowo-grudniowym przeczytacie między innymi o odtwórcy filmowego Lokiego - Tomie Hiddlestonie, który swoją grą podbił serca wielu oglądających. Coś dla siebie odnajdą tu również wielbicielki XIX-wiecznych angielskich romansów - Catherine Reef odpowie na pytania dotyczące słynnych sióstr Bronte. Poznacie również współczesną autorkę słynnych powieści romantycznych - Jojo Moyes. W końcu czy ktoś nie słyszał jeszcze o jej Zanim się pojawiłeś?

Tym, na czym głównie English Matters skupia się w najbliższych miesiącach jest gramatyka. Pojawiają się tu ćwiczenia oraz lista najczęstszych językowych wpadek. Przypomnicie sobie również, kiedy używać 'needn't have done', a kiedy 'didn't need to'. 

W dziale Travel przeczytacie opowieść o dwóch akademickich miastach - Oxfordzie i Cambridge. Twórcy artykułu dodali również listę absolwentów obu uniwersytetów. Jesteście ciekawi którą z tych uczelni ukończył Tolkien, Wilde czy Nabokov?
English Matters to dwumiesięcznik. W każdym z numerów znajdziecie sporą dawkę artykułów opatrzonych zbiorem najtrudniejszych słów z danej strony. W ten sposób nie musicie tracić czasu na szukanie słownika, zapominając przy tym, co przed chwilą przeczytaliście. Jest to więc idealny sposób na naukę.

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media

3 / dodaj komentarz:

 1. Mam zamiar zabrać się za ten magazyn już od bardzo dawna, ale ciągle coś mi przeszkadza, muszę coś zrobić z sobą, swoim angielskim i moimi pieniędzmi...

  Pozdrawiam cieplutko ♥
  http://sleepwithbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe artykuły w tym numerze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś magazyny tego wydawnictwa- są bardzo pomocne. Myślę, jednak nad przeczytaniem książki po angielsku.
  Pozdrawiam!
  Fan of books ;)

  OdpowiedzUsuń