O faktach i mitach Wielkiego Jabłka - Kącik Językowy #2


Nowego Jorku nie sposób nie znać choćby "z widzenia". Często stanowi tło wydarzeń powieści i wielu kultowych filmów takich jak Leon Zawodowiec, Seks w wielkim mieście, czy Śniadanie u Tiffany'ego. Sceneria miasta, które nie śpi jest znana także z najpopularniejszych seriali - m.in. z Przyjaciół i Plotkary. Z chęcią odwiedziłabym Central Perk, Empire State Building i przeszła się ulicami Upper East Side. Tymczasem przeniesienie się tam myślami zapewniło mi czasopismo English Matters.


Najnowsze wydanie specjalne English Matters w całości poświęcone jest właśnie Nowemu Jorkowi. Autorzy artykułów przekazują czytelnikom wiele wiadomości o mieście - począwszy od typowych informacji dotyczących zaludnienia i dzielnic, na popularnych lokalach - pubach, klubach i restauracjach.

Jak pisałam w poprzednich recenzjach magazynu, przy każdym artykule znajduje się lista trudniejszych słówek. Dzięki temu, nie znając ich nie musimy odwoływać się do osobnego słownika, tracić przy tym wątek i niepotrzebny czas. Wszystko podane jest w jednym miejscu, co ułatwia czytanie w nieojczystym języku.

Również w tym numerze każdy odnajdzie coś dla siebie. Przeczytacie tu między innymi o Seksie w wielkim mieście, który zdobył serca milionów fanek na całym świecie. Nie znajdziecie tu oczywiście jedynie informacji o fabule, ale także wzmianki o kontrowersjach, jakie wywołał serial oraz o konkretnych miejscach, w jakich kręcono najbardziej znane sceny.

W dziale People and Lifestyle znajdziecie również wiele innych interesujących tekstów. Przeczytacie o faktach i mitach dotyczących obecnych mieszkańców Nowego Jorku - poznacie panujące stereotypy oraz prawdziwy obraz tamtejszej społeczności. Bliżej poznacie tych najbardziej znanych - Calvina Kleina, Woody'ego Allena i Anne Hathaway, a mieszkająca tam od 15 lat Polka opowie Wam o przystosowywaniu się do życia w tym mieście i o tym, dlaczego stało się ono jej miejscem na Ziemi.

Dział Culture obfituje w równie ciekawe artykuły. Przeczytacie o tych, którzy przyczynili się do rozwoju miasta i o tym jak zmieniło się ono na przestrzeni lat. Dowiecie się też co nieco o pamiętnym 11 września.

Wydanie specjalne o Nowym Jorku to nie tylko zbiór artykułów o mieście, ale także swego rodzaju przewodnik. Autorzy powiedzą Wam, jak odnaleźć się w mieście - jak się po nim poruszać i co warto zwiedzić. Przybliżą Wam również niezbędne zwroty i najbardziej popularne wśród Nowojorczyków wyrażenia. Na pewno dowiecie się czegoś nowego i niejeden artykuł Was zaciekawi. Nawet jeśli nie jesteście fanami Miasta, Które Nigdy Nie Śpi.

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media

4 / dodaj komentarz:

  1. Super temat. Ciekawy nawet dla osób, które do Nowego Jorku w najbliższym czasie się nie wybierają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś mocno interesowałam się Nowym Jorkiem, jego kulturą. Może sięgnę po ten numer English Matters, żeby zweryfikować swoją wiedzę :)

    OdpowiedzUsuń